pl cz en de

Okolica

Serdecznie zapraszamy Państwa do spędzenie niezapomnianego urlopu w Górach Stołowych. Liczne atrakcje i piękne krajobrazy z pewnością nie pozwolą się Państwu nudzić

Góry Stołowe to jedna z największych atrakcji położona na zachodnim skraju Kotliny Kłodzkiej. Głównym szczytem jest Szczeliniec Wielki wznoszący się na wysokość 919 m n.p.m. Teren Gór Stołowych to obszar Parku Narodowego. Ze szczytów roztaczają się piękne widoki na okoliczne tereny na stronę polską jaki czeską. Zwiedzając Góry stołowe można zobaczyć wspaniałe -skalne miasto- z wieloma niepowtarzalnymi formami skalnymi. W głębokich szczelinach - naturalnych lodówkach skalnych - śnieg zalega często, aż do lata.

Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się dużo pieszych szlaków turystycznych gdzie można podziwiać wiele osobliwości skalnych.

Błędne Skały to zespół bloków skalnych położonych na wysokości około 850 m n.p.m. tworzących niesamowity labirynt typu -skalne miasto-. Błędne Skały znajdują się na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Zwiedzanie możliwe jest tylko o określonych godzinach. Grupy i turyści indywidualnie wpuszczani są na teren Parku Narodowego w ustalonych odstępach czasowych. Wjazd na teren Błędnych Skał znajduje się prze Drodze Stu Zakrętów nr 387 z Kudowy-Zdrój do Radkowa.

Duszniki-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa położona w dolinie rzeki Bystrzycy Kłodzkiej w południowo-zachodniej części Ziemi Kłodzkiej. Jedną z największych atrakcji Dusznik-Zdrój jest odbywający się corocznie Festiwal Chopinowski. W Parku Zdrojowy znajduje się Dworek Chopina, rzeźba przedstawiająca Fryderyka Chopina, Pijalnia Wód Mineralnych, Kolorowa Fontanna oraz ciekawe rzeźby drewniane. Spacerując po Dusznikach warto zaglądnąć do Muzeum Papiernictwa gdzie do dziś wyrabia się papier czerpany. Warto też wybrać się na renesansowy rynek.

Kudowa-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa położona w Kotlinie Kłodzkiej na granicy z Czechami. W samym centrum miejscowości ogólnie dostępny basen pływacki ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sauną, basenem dla maluchów. Pijalnia wód mineralnych, Park Zdrojowy gwarantuję miłe spędzenie czasu. W Kudowie można również zobaczyć Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Zabawek, pierwsze w Polsce Muzeum poświęcone Żabom, Ruchoma Szopka, Źródełko Maryi. Atrakcją Kudowy-Zdrój jest też bezpośrednia bliskość Czech gdzie można wybrać się na wycieczkę.

Polanica-Zdrój położona jest tuż obok głównej drogi z Kłodzka do Kudowy-Zdrój a dalej do Czech. Miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa z pięknym parkiem, deptakiem położonym przy rzeczce Bystrzycy Dusznickiej przepływającej przez miasto. Na terenie parku znajduje Pijalnia -Wielkiej Pieniawy- hala koncertowa oraz Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej. Letni tor saneczkowy Góralka, Kolejka Turystyczna działająca w wybranych miesiącach, rzeźba Niedźwiedzia Polarnego, Muzeum Misyjno-Etnograficzne, Piekielna Góra oraz Hucie Szkła Artystycznego to kolejne atrakcje, które nie pozwolą abyś nudził się w Polanicy. W Polanicy-Zdrój odbywa się wiele festiwali artystycznych i imprez artystycznych jak np. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej MUZYKA ŚWIATA.

Zieleniec - ośrodek sportów zimowych położony w Górach Orlickich, na wysokości 800-960 m n.p.m., dzielnica Dusznik-Zdrój. Cechą charakterystyczną Zielenica jest specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polce) zbliżony do alpejskiego. Duża ilość opadów powodujący, że pokrywa śnieżna leży tu często bardzo długo, aż do wiosny. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych jest około 30 kolejek i wyciągów narciarskich. Zróżnicowanie tras pozwala na zimowy wypoczynek osobą dobrze jeżdżącym na nartach czy snowboardzie jak i tym początkującym. Liczne punkty gastronomiczne pozwalają na odpoczynek i ciepły posiłek.

Szczytna to niewielkie, urokliwe miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące na Kotlinie Kłodzkiej, u podnóża Gór Stołowych, pomiędzy Dusznikami Zdrój, a Polanicą Zdrój, nad Bystrzycą Dusznicką i Kamiennym Potokiem.

Ostatnimi czasy Szczytna wypiękniała, zrewitalizowano deptak, który stanowi ulica Wolności, a na pobliskim wzgórzu o nazwie Szczytnik czekają ciekawe atrakcje.

Cookies settings